| DyNaM0 a întrebat:

Salutare TPU, as vrea sa ma apuc sa fac bani din programare insa sunt incepator si as vrea sa invat si C++ si java mai multe. Acum intrebarea este ce fel de programe se cumpara adica dati-mi exemple de programe pe care lumea le cumpara (gen nu ce fac marile companii) si daca se poate sa imi dati si un site de unde pot face.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1 la mana... daca te apuci de 100 de limbaje odata singura performanta la care ai sa ajungi va fi o varza.

2 la mana, nu cumpara nimeni programare. In cel mai bun caz lumea angajeaza freelanceri prin diverse modalitati pentru a le creea ceea ce au nevoie.

3 la mana e dificil rau sa scoti bani ca si freelancer fara pic de experienta.

| DyNaM0 explică (pentru suntserios):

Nu ma refeream la programe gen eu le fac si sa cumpere cineva ci ce fel de programe sunt cerute de angajatori pentru freelancer. Asta ma interesa pe mine

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Pui mana pe carte mai intai, si incepi sa inveti un singur limbaj de preferat C++, foarte ok pentru incepatori, si ca sa te angajezi, trebuie sa urmezi o facultate pe programare, gen Cibernetica!
Multa bafta! big grin