| Laur2821 a întrebat:

As vrea sa-mi fac o rata la un laptop si ceva boxe, doresc sa le cumpar din flanco, cu o rata la cetelem, stie cineva cat imi ofera la prima mea rata? Salariu mini si am vechime aproape 4 luni, multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cetelem are dobanzi mari, nu este banca, este IFN.
Incearca la alte banci, poti vedea care are DAE (dobanda anuala efectiva) mai mica pe finzoom.ro, cautand la credite de consum.

| Laur2821 explică (pentru Ioandelasal):

Nu ma intereseaza dobanda. vreau sa stiu cat ofera la prima rata. ea are parteneriat cu toate magazinele iar daca vreau de la banca am vazut ca ies ceva mai scump cu rata lunara si acolo trebuie sa am vechime etc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Laur2821):

Pentru a afla trebuie sa mergi la Flanco si sa vezi cat costa produsele si apoi la Cetelem pentru a stabili durata creditului si suma lunara, in functie si de avansul ce-l vei plati.

| Onethuglifer a răspuns:

Ich weiß nicht! Tut mir leid!

| Laur2821 explică (pentru Onethuglifer):

Es gibt kein Problem, danke, dass du versucht hast zu helfen.