| anonim_4396 a întrebat:

Este ceva problema daca logo-ul firmei mele online, este identic(culoarea difera)cu tatuajul lui Derek din Teen Wolf (pentru necunoscatori, este un serial foarte cunoscut)?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Poti sa pornesti din nou de la numele firmei si sa stilizezi logo-ul. Impreuna cu un designer eventual.
Copierea unui logo este cel mai prost start posibil si face impresie proasta. E ca si cum nu iti tii miinile la locul lor si atingi ce nu trebuie. Nu primesti nicioadata elogii pentru asta, indiferent de ce explicatii dai.

4 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Este o problemă micuța, dar mai bine îl schimbi ca după o să apară tot felul de bârfe despre site-ul tau.

| anonim_4396 explică (pentru FaraNumePls):

Problema ii ca se potriveste extrem de bine cu numele firmei...

| DeliaJ a răspuns:

Lucrez in domeniu si iti spun sigur ca este o problema atat timp cat nu ai inventat tu acel simbol. Logoul firmei tale trebuie sa spuna povestea companiei. Acel tatuaj simbolizeaza Alfa, omega si beta. Firma ta cu ce se ocupa? ce servicii oferi?

| anonim_4396 explică (pentru DeliaJ):

Simbolul acela este un simbol celtic(triskelion), numai in serial ii alfa, beta si omega, deci si eu s-au luat dupa acel simbol.
Firma mea se ocupa, in mare parte cu muzica.