| LeGoLaS25 a întrebat:

Imi puteti spune va rog ce inseamna incadrari directe la politie? Am vazut ca s-au scos ceva locuri libere!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dai concurs (oho și ce concurs!), nu te teme, doar că nu urmezi o școală de poliție, de nici o culoare

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru sierra1):

Din cate știu, nu se da nici concurs. Eu am avut ocazia sa ma inscriu la pompieri fara sa fac vreo scoala sau sa dau vreun concurs, daca era sa fii refuzat, te refuza la fisa medicală.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Domnu', io.nu vreau să te amăgesc dar dacă doi gândesc la fel ca tine (angajare fără concurs) cine are prioritate? Poți să ne spui?

repet: Dai concurs (oho și ce concurs!)

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru sierra1):

Domnu' hai sa iti spun eu care este treaba. Unchiul meu este maior la pompieri si stie foarte bine si legile si bineînțeles si reguluile unui concurs care ze desfasoara in unitatea pe care el o comandă, mai ales ca a facut parte si din comisie. Alea erau criteriile de selecție, ii alegea pe cei care sunt mai in formă, pe cei care sunt mai înalți, nu au cicatrici, semne din nastere, tatuaje, pe cei mai tineri ( pentru ca multi pica la fisa medicala ) si care respectau anumite reguli ale concursului ( de genul sa nu fi fost in vreo tara straina cu nu stiu cate saptamani inainte, sa nu fi avut contact cu persoane care nu aveau covid sau sa nu fi avut cel care se inscrie covid vreodata ). Asta erau singurele condiții, asa ca stiu ce spunwinking. Daca la alte concursuri se cere si proba scrisa sau probă sportivă, asta e alta treabă dar de locurile cu incadrare directa de care iti spun eu, doar acelea au fost criteriile.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

" ii alegea pe cei care sunt mai in formă" - ha ha și hă, hă, să fie domnia ta sănătos! Aia era pre vremea lu' moș-teacă de făcea ce voia mușchiul lui

Dacă unchiuțu ți-e șef, ce te mai obosești să intrebi? (Pîs, degeaba e șef, tot dai examen, pariu?)

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru sierra1):

Omule, chestia asta a fost acum vreo doua saptamani, nu pe vremea lui "mos teaca". Si nu înțeleg de ce insisti pe o prostie, te consideri mai informat decat o persoană care organizează un concurs si care stie toate criteriile concursului, avand in vedere ca este si in comisie si pe langa asta, el citește toate documentele care ii vin si pe langa asta, este la zi cu toate legile? Te consideri mai bun? E ca si cum as veni eu sa iti spun ca tu nu stii ce nume ai in buletin sau ca nu stii unde ai facut scoala, ca stiu eu. Si iti dau un sfat, in viata nu face pariu pe ceva ce nu esti sigur. Si ce am intrebat eu?

| sierra1 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

" AlexElektro1987: insisti pe o prostie"

e limpede că vorbești despre stupizenia invervenției tale.
Te șifonezi când iți spun că dai concurs. Tu - ca un geniu al carpaților - nu, că nu dai! Și apoi, inconștient, tot tu zici despre unchiu-tău care evident nu te ia pe tine (pe ochi frumoși) cum că e: "o persoană care organizează un concurs si care stie toate criteriile concursului"

deci mami, cum zice și măria ta, DAI CONCURS (oho și ce concurs!) - dacă ești in stare deși după cum văd, nu ești

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru sierra1):

Bine prietene, ramai asa cu ideile tale stupide, ca vad ca nu pricepi. Si eu am zis ca am avut ocazia pentru ca era el acolo, nu ca nu m-a luat pe mine si de aceea spun eu ce spun acum, ca si cum m-ar fi pacalit pe mine cumva ca m-ar fi luat dar nu sunt in forma, astea sunt niste idei de ti le-ai format tu in cap. Încerci sa evidentiezi ceva ce nu exista. Eu am zis dupa ce mi-ai raspuns tu ca unchiul meu organizează tipul asta ca sa iti demonstrez ca stiu ce spun.
Ramai asa cu ideile tale pentru ca vad ca nu ai gandirea prea buna, desi ti se spune clar o chestie. M-am certat azi deja cu unul care isi sustinea prostia, asa cum faci si tu acum si nu mai am chef sa fac si cu tine la fel, daca vrei sa intelegi ceva de bine, daca nu, continuă pe o prostie.
Ramai asa in neștiință, dar considerandu-te atotștiutor si expresiile tale fara sens.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adică fără a avea școala de poliție, căci au nevoie de cadre, și te instruiesc ei, cum ar fi o calificare la locul de muncă. Dar asta nu înseamnă că nu vor fi criterii de selecție pe care va trebui să le îndeplinești ca să fii angajat.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Se refera la faptul ca poti ajunge pe un post fara sa mai dai vreun concurs, proba scrisa sau practică. Doar te înscrii, faci o fisa medicala si daca treci de fisa medicală si de criteriile pe care le pun ei, gen cauta de obicei oameni inalti, slabi, fara semne de naștere, cicatrici, tatuaje, doar la astea ar putea sa te pice