| JohnnyRedDoog a întrebat:

Impozitul pe chirie se plateste de catre proprietar sau de chirias?

Răspuns Câştigător
| Jokerh6662 a răspuns:

Proprietar

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Totdeauna impozitul se plateste pe veniturile obtinute, asa ca impozitul pe chirie se plateste de catre proprietar, acesta trebuie sa inregistreze contractul de inchiriere la organul fiscal local.

| darrio2007 a răspuns:

De catre proprietar. Direct.Dar si de catre tine.Indirect.Este inclus in costul chiriei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula de propietear, dar de multe ori se fac intelegeri sa plateasca chiriasul daca este interesat neaparat de acea locatie.