| AlexFTW3 a întrebat:

Salutare TPU,
Mi-am facut cont pe paypal, intrebarea este :
Am 17 ani si am un card la BCR Vise Electron Junior.
Il pot folosi pentru a-mi scoate banii de pe paypal?
Cardul il foloseam pentru bursa.

Răspuns Câştigător
| Bughi a răspuns:

Poti sa folosesti acel card pentru a retrage banii din Paypal. Trebuie sa atasezi cardul in contul Paypal (asigura-te ca ai macar 10 lei pe card), iar daca nu ai internet banking, trebuie sa mergi peste cateva zile la banca, pentru a scoate un extras de cont (din aceeasi luna in care ai atasat cardul la contul de Paypal). Pe acel extras de cont o sa ai o mica tranzactie de aproximativ $2 (7-8 lei), bani pe care Paypal ii ia de pe card pentru confirmare. Langa acea tranzactie o sa ai un cod de 4 cifre, scrie acel cod in contul de Paypal pentru confirmare, iar Paypal iti returneaza acei bani. Incepand din acel moment, iti poti retrage banii din paypal pe card sau poti cumpara prin paypal, folosind banii de pe card.

| AlexFTW3 explică (pentru Bughi):

Dar cu datele cum vine? are cv daca nu corespund:?

| Bughi a răspuns (pentru AlexFTW3):

Daca ai contul facut pe numele unui parinte, banuiesc ca numele de familie este la fel. In cazul asta, nu sunt probleme. Chiar si daca nu corespund numele, nu cred sa fie probleme, ei nu sunt prea interesati de numele de pe card, iar retul datelor nu au legatura cu Paypal.

| AlexFTW3 explică (pentru Bughi):

Aha..auzi tu ai cont paypal
:?

| Bughi a răspuns (pentru AlexFTW3):

Da, am un cont Paypal de aproximativ 2 ani. Inainte de a avea contul acesta, am mai avut un cont facut pe numele mamei (pe atunci eram minor) si am folosit cardul meu Visa Electron de la Banca Transilvania, pe contul facut pe numele mamei. Am folosit acel cont aproximativ 3 ani fara probleme.

6 răspunsuri:
| eAnne a răspuns:

Nu stiu sigur cred ca merge la ATM BCR, daca nu acei banii ii poti folosi online... donand pentru nu stiu ce... happy

| AlexFTW3 explică (pentru eAnne):

Da i folosesc online atat sa im cumpar jocuri si restul.dar pe contul de paypal sunt alte date si pe card altele ce pot face? are cv?