| Stefancalin1997 a întrebat:

Salutare TPU, pe la inceputul anului mi-am facut un card de credit de la banca transilvania (bt star), mi-am luat un telefon in rate, e 600 de lei, acum platesc cate 100 de lei in fiecare luna timp de 6 luni.
Eu am primit un mesaj de la ei cum ca s-ar fi prelungit perioada de gratie, adica pot plati tocmai in luna mai, am fost la banca si asa au spus.
E adevarat sau e vrajeala celor de la banca si ma voi trezi cu dobanda uriasa pe langa faptul ca ei au spus asta?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

S-a decis ca in luna martie si aprilie sa nu mai fie nevoie sa platesti pentru minimizarea raspandirii covid, sa nu mai iesi din casa.

Nu o sa platesti nici o dobanda.