| Andrei9878 a întrebat:

Salutare TPU, vreau neaparat sa achizitionez un sistem de pe Pc Garage, problema este ca am 18 ani si 3 luni de munca la actuala firma, si am doua variante, ori sa caut o banca care sa-mi acorde un credit (ma intereseaza cele care acorda de la 18 ani si 3 luni la actualul loc de munca), sau sa iau in rate, ei bine aici e mai complicat, nu stiu cate luni trebuie sa am la actualul loc de munca pentru a mi se acorda cardul si rata... daca stiti mai multe idei si banci, m-ar ajuta imens, va multumesc.

2 răspunsuri:
| JulyDreams a răspuns:

Eu as fugi de PCGarage si as merge pe eMag. Citeste ce scriu unii in google reviews la PCGarage. De ex, unii primesc produse cu defecte si cand cer schimbul sau banii inapoi firma refuza, spunand clientul a defectat produsul. Politica de retur este inexistenta. Altii primesc produse resigilate in loc sa primeasca produsul nou. Daca se intampla sa se strice ceva pe parcurs, sunt probleme cu garantia si service-ul lasa de dorit. Alte experiente gasesti daca scrii pe google PCGarage politica retur.

| Andrei9878 explică (pentru JulyDreams):

Stiu.dar eu cumpar sistemul gata facut de ei, altfel incat sa nu pot fiu eu acuzat ca am strambat niste pini sau mai stiu eu ce, iar eMag detine PcGarage...deci tot aia e.