| Laur2821 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa fac o reclamație la ANAF pentru ca un ABC nu emite bon fiscal, ce ar trebui sa fac pentru asta? Îmi trebuie ceva dovezi?, nu as reclama pentru ca nu vreau sa fac rău nimănui dar cazul e ieșit din comun proprietara ne înjură ne ia la mișto fără nici un motiv și striga la noi dacă nu ii convine ei ceva, din păcate trebuie sa recurgem la astfel de proceduri, mulțumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Neagu_Andu_1990 a răspuns:

Nu cred, dar daca nu poți tu fiind minor
Ai putea vb cu unul dintre părinți tai sau rude, prieteni
Dar oricum nu cred că trebuie să fii major pentru așa ceva
Țin minte, când eram în școală generală la magazinul școlii nu ne da de-a bon după ce cumpărăm și dacă o întrebai pe vânzătoare făcea urât și unul dintre colegii mei a făcut o sesizare și după o perioada a primit amenda sau cea de genul magazinul
Dar nu strica sa încerci
Bafta

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Asa functiona si pe vremea comunismului.
Existau informatori, denuntatori adica oameni de ca cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti suna la 112, sau sa chemi Anaf-ul!

| Neagu_Andu_1990 a răspuns:

Trebuie sa faci o sesizare
Cred ca poti sa o faci si pe net
Dar poti trimite prin posta
Gasesti adresa pe net
Pafta happy

| Laur2821 explică (pentru Neagu_Andu_1990):

Am doar 17 ani, nu trebuie sa fii major?

| Neagu_Andu_1990 a răspuns (pentru Laur2821):

Nu cred, dar daca nu poți tu fiind minor
Ai putea vb cu unul dintre părinți tai sau rude, prieteni
Dar oricum nu cred că trebuie să fii major pentru așa ceva
Țin minte, când eram în școală generală la magazinul școlii nu ne da de-a bon după ce cumpărăm și dacă o întrebai pe vânzătoare făcea urât și unul dintre colegii mei a făcut o sesizare și după o perioada a primit amenda sau cea de genul magazinul
Dar nu strica sa încerci
Bafta