| Fauer_Dana_1994 a întrebat:

Salutare tuturor! Am ajuns in Bulgaria cu putini leva si am tot pe card..am gasit in Revolut o optiune de schimbare a leilor la un curs formidabil. Daca imi schimb o parte din bani in leva pe Revolut, ii pot retrage din bancomat ca leva? Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, orice card in orice moneda ai baga in bancomat poti scoate leva. Transformarea in leva din Revolut iti da un curs valutar mai bun.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da. Poti extrage lunar de la bancomat maxim 800 lei sau echivalentul in orice alta moneda fara sa platesti comision. Eu as folosi cardul Revolut cu sold in leva ca sa platesc peste tot unde se poate plati cu cardul si as scoate cash sume mici, de exemplu 20 leva odata ca sa nu raman cu cash neconsumat la intoarcere. Daca iti raman leva in contul Revolut la intoarcere ii poti converti in euro, paritatea este intotdeauna aceeasi, undeva in jur de 1.95 leva pentru. 1 euro.