| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Imi poate spune si mie cineva care este salariul net al unui pompier? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BogdanBogdy707 a răspuns:

Salut!
Cei care lucrează ca pompieri cu grad de subofiţeri s-au instruit timp de doi în şcolile de profil şi sunt angajaţi la stat, iar salariile variază în funcţie de experienţa pe care o au în câmpul muncii, dar şi de specializarea pe care şi-au ales-o. Astfel, salariile acestora încep de la 1.100 de lei net pe lună şi pot ajunge până la 2.800 de net pe lună, plafonul maxim pe care îl poate atinge un pompier cu grad de subofiţer într-o unitate din Bucureşti sau Cluj
Sper că te-am ajutat!
Numai bine!