| EdyMI a întrebat:

Salutare tuturor, intrebare pentru cei care mai sunt in Londra. Pentru a munci legal aici mai am nevoie de alte acte in afara de contractul de munca de la angajatorul britanic? Tin sa mentionez ca voi munci pana in Decembrie. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce muncesti, pentru unele job-uri iti trebuie ceva cardulet colorat (de obicei in constructii) dar ar trebui sa iti zica angajatorul ce iti trebuie. Evident ca ai nevoie si de pasaport si buletin, dar asta e subinteles.

| Lucian4 a răspuns:

Da, insurance number NINo(angajat) sau UTR(pentru self-employed) si pasaport (sa nu fie temporar). Si din decembrie ce faci?

| EdyMI explică (pentru Lucian4):

De ce am nevoie de pasaport? Plec in Romania inainte de 1 ianuarie

| Lucian4 a răspuns (pentru EdyMI):

Vii pentru 3, 4 luni, pentru a fi sigur ca banca iti face card bancar folosesti pasaportul