| IonutMihu3 a întrebat:

Salutare tuturor, la anul in Ianuarie vreau sa plec in străinătate pe un salariu de minim 2000€. Nu contează cât de greu e sau câte ore trebuie lucrate..Probabil in Elveția..Are cineva cunoștințe sau rude care au lucrat acolo? Sincer îmi e frica sa iau de pe Olx oferte, mai ales ca am auzit ca mulți au fost șantajați.

Răspuns Câştigător
| Florin458 a răspuns:

In Elvetia chiriile sunt mari mai ales pentru o singura persoana.Am eu pe cineva acolo, dar respectivul locuieste in Franta intr-un orasel superb aproape de granita cu Elvetia si lucreaza in Elvetia, naveta pe zi o face destul de rapid.Se castiga bine in domeniul hotelier mai ales in orasele mari la hoteluri de lux.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Banii aia ii castiga un sofer de tir pe luna in europa. Eures ar fi o solutie in cazul tau.

| Celcestietot a răspuns (pentru mgtow):

Nu e bine pe tir, e riscant.

| mgtow a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu e riscul asa mare dar nu e asa bine cand nu vii acasa zi de zi.

| darrio2007 a răspuns:

Acum doua luni erai in strainatate. De ce nu ai ramas acolo? Nu ai terminat clasa a 6 a?

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

S-a intors, ca nu i-au dat 2000 de euro laughing
El nu are nici o calificare, nici macar un liceu terminat si vrea salariu de inginer.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu oricum nu-i dadeam.
Viseaza cu ochii deschisi. Altul care crede ca acolo, te asteapta patronii cu flori la aeroport.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Este dureros, dar multi sunt ca baiatul asta, care viseaza cai verzi pe pereti.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce studii si calificari inalte ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

2000 euro in Elvetia? Ai sa fii saracul Elvetiei