| Marko556 a întrebat:

Salutare, unde ar trebui sa sun pentru a întreba de ce nu mi-a întrat încă alocația pe card? Deoarece au trecut 4 luni de când am completat declarația precum ca am 18 ani și continui liceul si încă nu a intrat

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Agenția Națională pentru Plăți și Inspecție Socială din Ministerul Muncii și Protecției Sociale aceasta acordă alocația de stat pentru copii. Dacă ai un număr de înregistrare a declarației tale, poți face o solictare în scris către această agenție ca să afli situația ta. Doar dacă suni, fără această clarificare, nu știe nimeni la telefon de tine și de declarația ta.
ia