| HTH a întrebat:

Salutare!
Voi ce furnizor de energie aveti (gaz+curent)?
Incerc sa imi dau seama care e cel mai ok ca si pret si ma incurc in atatea detalii. Am incercat si acel comparator de pe site-ul ANRE, dar degeaba.
Vreau parerea voastra. Mersi.
P.S: Locuiesc in jud. CJ.

8 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Pana in prezent la Hidroelectrica am platit un kw/total mai ieftin decat am platit inainte de liberalizare la electrica. Acest pret merge pana la sfarsitul lunii decembrie.
Ce o fi din ianuarie nici cel de sus nu stie.

| HTH explică (pentru mi25):

Asta e la energie electrica, si la gaz cu cine sunteti?

| mi25 a răspuns (pentru HTH):

La e-on. Acolo am fost si inainte.

| HTH explică (pentru mi25):

Care pachet de la e-on? E o nebunie. Start, Duo, PanaMea.

| mi25 a răspuns (pentru HTH):

Nu este nici o nebunie. Eu nu puteam sa fac Duo, deoarece electricitatea nu este la e-on. E.ON Assist Gas Plus nu am ales-o, deoarece centrala termica mi-o verifica cei care mi-au instalat-o, iar la reteaua de gaz de la centrala la conducta de scara intervine un specialist care lucreaza la e-on. Dar in 20 de ani nu am avut defectiune la acest sistem. Asa ca am contract pe E.ON Home Gas.

| HTH explică (pentru mi25):

Ok, mersi fain. Deci Hidroelectrica si E.ON Home Gas.

| mi25 a răspuns (pentru HTH):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicăieri nu e gratis, că m-aș muta și eu la alt furnizor.