| Lao9 a întrebat:

Salutare,vreau sa lucrez ca programator free-lancer(sa creez site-uri),nu stiu cum sa fac ca clientii sa aiba incredere in mine,adica sa ma contacteze,eu am postat pe mai multe site-uri anunturi dar nimic nu ajuta, inca nici un apel de la un client cu o mica intrebare macar. Deci ce ma sfatuiti sa fac? Cum e mai bine sa procedez in acest caz?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Singura metoda de a castiga increderea este un portofoliu de calitate.
Clientul vede ce ai mai lucrat si daca ii place te apeleaza.
Sincer acum, tu ai angaja un necunoscut pe banii tai fara sa ai certitudinea ca a mai facu asa ceva vreodata? Sperand asa ca poate iese bine?
Incepe sa faci cateva situri macar demo daca nu reale sa ai ce arata.
Bafta multa

| costan a răspuns:

In ce limbaje lucrezi ca progrmator?

| TuguiMihai1 a răspuns:

1. Fa-ti un portofoliu
2. Ofera un pret bun unor clieti care iti pot aduce clieti noi
3 Alege site-uri spelizate free-lancer din afara gen odesk.com

Adauga-ma in lista ta de skype mihai. tugui04 si iti dau acolo mai multe informatii

Bafta

| agathapurple a răspuns:

Fa.ti un portofoiu si promoveaza.l. Lumea trebuie sa vada ce anume faci, care.ti sunt serviciile si preturile.

| Lao9 explică:

Site al meu este deja facut, insa nu am portfolio