| ManuelGabriel a întrebat:

Salutare
Vreau sa-mi deschid o firma de transport colete si persoane international, am un Sprinter 6 locuri si loc pentru marfa cu masa maxima 3500kg.
Intrebarea mea este ce acte am nevoie si daca trebuie sa folosesc aparat tahograf.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la camera de comert ca-ti spun ei ce trebuie sa ai pentru categoria asta de firma!
ca intai ai nevoie de documente legale sa invfiintezi firma, sa obtii autorizatii si apoi sa-ti cumperi aparatura necesara pentru ati face treaba.

4 răspunsuri:
| CristinaDeux a răspuns:

Daca ai nevoie de angajati, iti sunt la dispozitie. big grin

| FonduriProiecte a răspuns:

Nu stiu cat mai e de actualitate intrebarea, dar am dat azi peste un raspuns foarte bun:
https://www.odat.ro/......transport/
Din pacate insa nu am gasit nimic despre rahograf, dar mai intreb.