| serge01 a întrebat:

Salutare,

vreau sa-mi fac un card MasterCard pentru tranzactii pe internet, extragerea banilor la bancomatele din orce tara. Care-i cea mai optima banca din Romania?

Merci

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
ING, eu am un visa elektron (personal) si un visa bussiness (pe firma).
Poti depunde/retrage bani din bancomate fara sa stai la coada, e acceptat la plata online, opoti retrage de oriunde din lume, e acceptat peste tot in lume (receptie hoteluri, shopping).
Plus ca pentru 3lei/luna poti activa online banking si faci tranzactii de pe pc cand/cum vrei, fara sa te mai duci la banca.
Daca ai sub 26 ani, comisioane zero la depuneri/retrageri si nu mai stiu exact ca nu ma incadrez.
Bafta

| serge01 explică (pentru CataC):

Merci, analizez deja ING-ul

| blogman a răspuns:

Mie imi place ING, am card la ei si nu trebuie sa stai nici la cozi sa scoti banii nici sa stai de povesti cu fetele la ghiseu au bancomatele lor prin care faci tranzactii deschise nons stop iar pe net inca nu am avut nici o problema, sa te feresti de Volksbank uite aici ce am patit eu cu ei http://blog.nisi.ro/......-de-la-ei/

| serge01 explică (pentru blogman):

Merci de sfat, analizez propunerea ta.