| ionutdum1tru a întrebat:

Vreau sa traduc texte din elngeza/franceza in romana contra cost, stiti vreun mod in care as putea sa iau legatura cu persoane/administratii interesate? Sunt necalificat, dar, avand in vedere ca urmez un profil liceal de stiinte sociale si am aprofundat atat engleza/franceza, cat si limba romana, consider ca ma pot ajuta de competentele mele curente in acest sens. Mi-as putea folosi timpul liber ca sa traduc articole de presa, publicatii, proza, orice, chiar si studii domeniale...
In concluzie, daca credeti ca imi puteti oferi un pont bun, orice raspuns util mi-ar prinde bine. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Iti recomand sa incerci pe site-urile de profil (bestjobs, ejobs, rojobs, myjob etc) dar sa si postezi acest mesaj pe tocmai.ro si nu numai. Probabil ca va dura o perioada dar nu prea ai ce face. Pe facebook se mai posteaza uneori tip-uri de interviuri de gen. E usor sa cauti, esti la un click distanta. Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara o diploma de traducator nu vei rezolva nimic. Nu te vor primi nici macar la un birou de traduceri. Daca vrei sa mergi pe ideea asta, poti obtine ceva diplome pe diferite domenii de competenta, doar ca asta te va costa, examenele se platesc. Insa munca este platita prost, iti spun asta de pe acum happy