| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Am de mutat câteva obiecte, poate cineva să îmi dea o firmă de mutări, mai ieftină, de buget?

Mulțumesc!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce țară, continent, planetă etc?

| 1231242 a răspuns (pentru darrio2007):

Planeta București!

| darrio2007 a răspuns (pentru 1231242):

Aha! Nu cunosc in Bucuresti asa ceva. Dar exista net si poti cauta chiar tu.

| sierra1 a răspuns:

Mai de "buget" ieși cu colegii/vecinii/pretenarii

| 1231242 a răspuns (pentru sierra1):

Nu am care fac așa ceva din păcate, dacă tu ai, bravo ție:/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oare nu conteaza si orasul, si volumul obiectelor? Zic si eu.
Ca unii pot sa te ajute cu un carucior de butelii, altii au platforme de 14 metri...
Plus ca daca iti recomand pe cineva din Buzau, iar tu esti din Iasi, s-ar putea sa nu fie rentabil.

| 1231242 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

București!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru 1231242):

Planeta Bucuresti, locul in care traiesc oamenii descurcareti.
https://www.olx.ro/bucuresti-ilfov-judet/q-transport-mobila/
Daca ma cert in trafic cu unul de-al vostru nu stie cafteala dar "da el un telefon", si cand aveti nevoie de ceva, parca traiti in camp :))
Ai pe olx plin de anunturi de genul, unii au firma, majoritatea nu. Alege-i tu, si vezi care are tariful mai mic. Eventual selecteaza si sectorul, ca Bucurestiul e mare, sa stii. Nici cat o planeta, dar aproape cat un judet.
Simt ca ii scriu Vioricai Dancila.
Tu esti? :|

| 1231242 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sunt un pic sceptic de când mi-am luat o țeapă de 500 de lei pe OLX, dacă eram Viorica Dăncilă, oare mai puneam întrebarea, îmi venea partidul la cărat, ce naiba?!laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru 1231242):

Viorica pare genul care se duce sa spele WC-urile altora din partid. Nu e o boassa, e o marioneta.
In fine; ia numerele de telefon si suna, te intelegi cu oamenii dinainte, iar in caz de neintelegeri, suni la politie imediat, mai ales cand ai in fata oameni care lucreaza la negru.