| Shad0wize a întrebat:

Salutari. As avea o intrebare, recent am facut un credit online de la un ifn, din pacate in aceeasi luna nu mi s-a mai prelungit contractul de munca.

Ce se intampla daca nu-l platesc? Mentionez ca acel credit a fost facut telefonic, fara prezenta mea fizica, fara vreo semnatura electronica sau de alt fel.

Cum as putea face sa il platesc? Am incercat sa merg la banca sa fac un credit pe 5 ani dorind sa-mi achit restanta pe loc, insa mi s-a comunicat ca am fost inregistrat in biroul de credit (desi nu am intarziat plata), iar singurul mod de a obtine un credit ar fi sa incerc din nou peste o saptamana. (ceea ce nu voi mai putea face deoarece voi aparea ca angajat in alta parte fara vechime de 3 luni)

Suma este de aproximativ 1400 lei, pot plati dobanda insa momentan doar atata si sunt nesigur cum as putea proceda.

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Suna la ei, is sigur decat sa riste sa piarda toti bani, sigur vor gasi o calesa iti mareasca cumva timpul de plata, si bani la fe, vei plati putinelut mai mult, sau vezi tu happy dar suna-i si spunele.Am ramas falit, cum facem? va dau x pe luna, sau numai va dau deloc?