| Zosima123 a întrebat:

Salutări.
As vrea sa transfer niște bani într-un cont de la CEC Bank. Insa în orașul meu nu este acea bancă, decât Raiffeisen Bank, BCR și BT. Oare pot vira banii in contul de la CEC Bank mergând la o altă bancă sus menționată?
Oare se poate face transferul?
Daca da, o să tragă ceva din suma?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu, caută, descarcă și instalează o aplicație online a cec bank si rezolvi de acolo

| Bizon95 a răspuns:

DA, o sa fie comision mai mare din cauza transferului interbancar

iar Raiffeisen Bank, BCR sunt cele mai scumpe banci din tara asta
la BCR am trimis 200lei cuiva si i-am pus chiar la BCR spre contul care era tot in BCR si i-au luat 10 lei la retragere, WTF?!? angry
iar Raiffeisen-ul m-a rupt, iau TAXA... MARE la platitul facturilor, alt WTF?!? nu numai ca nu am mai auzit de asta la nici o banca, dar nu iti ia taxa nici PayPoint-ul de la coltul strazii care sunt innebuniti dupa fiecare banut

te sfatuiesc sa trimiti banii prin posta, e cel mai ieftin din cate stiu eu (trimisi ca mandat postal, nu sa ii bagi intr-un plic si sa il fure cineva)

| Panamax a răspuns:

Poti face transferul online prin banca ta, oricare ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cont la banca revolut, pe telefon, cu datele tale personale, buletin etc. si trimiti banii din cec i nrevolut, si din revolut la alta banca, cu comisionate 0 la revolut.
in plus, daca folosesti linkul meu sa faci cont, primesti 50 lei gratis dupa ce ti se aproba contul lsi depui 50 lei (pe care ii poti retrage imediat dupa)
https://www.revolut.com/en-RO/referral/andrei641! G10D21? fbclid=IwAR1jV-NLdIOKECvwsWgKhydtdITeP1fq3Gs5xg2ouYpaNXBQ127c-HdbWwQ

| Speranta12 a răspuns:

Trimite banii prin Revolut. E fara comisioane.

Descarca aplicatia Revolut si ataseaza la ea contul tau bancar. Apoi si persoana respectiva va trebui sa isi descarce Revolut si sa isi atașeze contul ei bancar in aplicatie.

Apoi, faci transferul de bani pur si simplu.

Revolut te mai ajuta sa schimbi LEI in EURO si EURO in LEI fara comisioane.