| CaLyStuu a întrebat:

Salutari!

Intrebarea este: se poate lucra in domeniul beauty (salon) de acasa intr-o forma legala? (PFA cred ca se potriveste cel mai bine). Aici vreau sa luam in considerare ca pentru a practica activitati din domeniul beauty trebuie obtinute autorizatii sanitare.
Sau numai intr-un salon se poate activa legal?

Ma intereseaza acest fapt, deoarece sunt interesat ca intr-o camera din apartament sa amenajez astfel incat prietena mea sa poata face extensii de gene. Ma intereseaza o forma LEGALA, nu la negru.

Pentru cel mai plauzibil si detaliat raspuns dau FUNDA.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Vezi prima data daca Sanepid-ul iti aproba. Depinde si de cate camere si bai ai in total. O baie trebuie dedicata clientelei.

| Sophieka a răspuns:

Nu stiu daca gasiti aici informatiile necesare.

Platiti o consultatie la un contabil; avocat sau consultant fiscal si primiti toate informatiile necesare.