| user538 a întrebat:

Scriu articole pentru blog pe diferite teme. Cunoasteti vreun site romanesc care plătește pentru scrierea de texte? Daca știți pe cineva interesat va rog sa îmi spuneți.

13 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Portofoliu ai?

| user538 explică (pentru GabiDumitrescu):

Portofoliu? Nu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru user538):

OK, deci nu ai publicat nimic pe nicaieri pana acum si cauti sa scrii undeva si vrei bani. Nimic in neregula. De ce te-as alege pe tine? Ceva referinte, ispravi lingvistice cu care sa te mindresti? Gazeta scolii, macar?

| user538 explică (pentru GabiDumitrescu):

Bineinteles ca am obtinut foarte multe premii la concursuri nationale de creatie literara, plus rezultate la olimpiade de limba romana. Si da, am scris si in revista scolii.

| Bondarel99 a răspuns:

Încearcă la Timesnewroman sau Vice, dacă dovedești ca ești creativ s-ar putea sa ai un job.

| Porogre a răspuns:

Incearca pe siteuri de freelanceri. Poate gasesti ceva, dar vezi ca e mare concurenta. Daca vrei si alte idei poti intra pe https://cubaniputini.ro/ -poate gasesti ceva potrivit.

| user538 explică (pentru Porogre):

Exista si site-uri bune de freelanceri romanesti?

| Porogre a răspuns (pentru user538):

Stiu ca erau dar nu stiu cum stau la nivel de jobs...Mai multe sanse ai pentru cele straine. Daca nu esti prins in proiecte si doresti, eu incerc sa incep cu niste proiecte referitoare la dezvoltarea unor siteuri, poate putem discuta asupra unor termeni de colaborare pe termen mai lung.

| user538 explică (pentru Porogre):

Da, m-ar interesa asa ceva.

| Porogre a răspuns (pentru user538):

Trimite o adresa de email sa discutam mai in detaliu

| user538 explică (pentru Porogre):

Oana.538@yahoo.com

| Danishh a răspuns:

Scrii doar in romana?

| user538 explică (pentru Danishh):

Scriu si in engleza, dar nu folosind un vocabular extrem de avansat.