| AnonimMareMareMare a întrebat:

Se fac bani din apicultura? Daca da, se vor face in continuare sau e pe cale sa moara meseria asta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IonutViciosul a răspuns:

Apicultura este una din principalele ramuri ale agriculturii care vor rămâne profitabile pe un viitor îndelungat. Pentru că mierea este un produs ce prezintă o amprentă proprie la nivel gustativ, olfactiv etc. Imaginează-ți când un om se duce la piață nu se gândește "Iau morcovi de la X pentru că îmi plac morcovii lui mai mult decât ceilalți." Pe când atunci când vine vorba de miere, te poți remarca printre celelalte sortimente existente pe piață și la fel cum unii preferă Kent în loc de Marlboro, Jacobs în loc de Tchibo sau Heineken în loc de Timișoreana, la fel vor prefera și *brand-ul tău, nu știu, GigelHoney* în locul altora.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mierea este un produs apreciat de consumatori. Se fac bani și apicultură și se vor face în continuare.