| anonim_4396 a întrebat:

Se merită să cumpăr ( creez ), un magazin online, pe care să vând produse pentru copii ( haine, jucării), adulți ( haine, încălțăminte), papetărie și birotica ( caiete, pixuri - alte rechizite ), cărți de colorat pentru copii, mandale etc? Având în vedere că există atât de multe magazine online de haine și de restul produselor menționate? Adică dacă, ma ocup de promovare și de aceste lucruri, am șanse sa am comenzi nu?

Ce alte produse aș putea vinde? Nu doresc să vând lucruri din categoria electronice ( telefoane, boxe portabile și restul )... Categorii de produse ca cele menționate ( lucruri mici ca să zic așa ).

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii sa faci si ai banio sa faci promovare si sa te bati cu aia mari la preturi atunci merita.

| Anoninus102 a răspuns (pentru suntserios):

Pentru început, nu aș investi sume imense în promovare, asta e și normal. Însă, aș avea prețuri destul de bune la produse ( în caz că vor fi unele din cele de mai sus ). Pentru că la alte magazine ( de exemplu rechizitele, caietele etc ), sunt destul de scumpe. Iar magazinul meu poate ar avea un preț mai mic ca al lor. Așa nu aș atrage clienții? Dacă sunt preturi mici la produse?

| Anoninus102 a răspuns (pentru suntserios):

Pentru început pentru a vedea dacă aș avea vânzare, aș putea doar sa îmi fac firma și toate actele necesare, și să vând pe olx, pe grupuri Facebook etc oferind factura. Iar ulterior, dacă am vânzare, pot sa fac și un magazin online.

| Dismally a răspuns:

Un magazin virtual este usor de facut, problema va fi sa atragi vizitatorii, ai nevoie de o promovare foarte buna si de lunga durata, in plus trebuie sa vii cu ceva diferit, nu poti concura cu firmele mari din domeniu.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Nu "merita". Dar merita.
Mama ei de gramatica! Sper ca la economie esti mai bun(a).