| 123wsa a întrebat:

Se merita sa imi deschid un atelier mecanica/electrica auto?big grin

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Asta tine de tine, tu stii daca poti sa-l intretii, daca poti sa faci concurenta celorlalti sau chiar daca ai putea castiga bani din asta( nu sa-lfaci doar asa mentru cateva sute). Succes!

| Krystynica a răspuns:

1 Inainte de toate spioneaza concurenta vezi daca au sau nu clienti, cu cat vei sti mai multe despre ei cu atat iti vei face o idee despre situatie si sansele tale de succes.
2 Daca piata este buna fa-ti legaturi cu mecanici din domenii diferite sa iti trimita clienti (ofera-le un avantaj, oamenii fac totul din interese), ofera servicii de calitate ce inspira profesionalism astfel incat un client sa iti aduca alti trei clienti si toti sa iti ramana clienti fideli, pazeste-ti reputatia, reclama buna este temelia afacerii.