| Borsko a întrebat:

Se poate ca cineva sub 18 ani sa detina un VISA Electron sau orice alt card de debit in Romania pe care sa fie aflat si numele unuia din parinti, dar cu care se pot efectua si diferite plati, pe internet?

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Eu am card de debit de la 17 ani deci se poate ca nu iti cere decat un buletin si este un card de economii nu este de credit.

| Borsko explică (pentru SorinTudor):

De la ce banca ai? Ai incercat sa cumperi si de pe net? ex. Steam?

| SorinTudor a răspuns (pentru Borsko):

Mai nu mai am cardul acela dar imi aduc aminte ca mi l-am facut pentru alocatie la Banca Transilvania si da, imi aduc aminte ca plateam online cu el pentru MD-uri pe metin2 laughing

| allexxander a răspuns:

Da