| anonim_4396 a întrebat:

Se poate deschide un service sau o spălătorie auto lângă niste case, e nevoie de aprobarea vecinilor?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O sa fie in schimb nevoie de avut un spatiu intre proprietati conform codului civil, referitoare la distanta minima dintre garduri etc
Cel putin eu asa stiu, ca in practica sunt unii care nu respecta aceste lucruri, am auzit si astfel de cazuri.

| Nemessys a răspuns:

Atât timp cât terenul nu este al vecinilor, nu.

Dacă era asa, îți garantez eu ca nu mai apărea catedrala prostimii neamului.

| RKBlue a răspuns:

Daca o faci pe un teren propriu sau care nu apartine vecinilor, nu e o problema.
S-ar putea sa ii enerveze(si pe buna dreptate) daca masinile ar ramane afara si ar bloca o parte a strazii sau ar ramane pe trotuar.

| Michaeel a răspuns:

Nu. Din moment ce le deschide pe proprietatea lui nu trebuie sa aibă aprobarea vecinilor.