| anonim_4396 a întrebat:

Se poate plati o taxa la banca catre cineva daca nu ai cont la banca respectiva!? Vreau lamurire!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, o platesti in contul persoanei respective daca iti da nr de cont.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu banii in mîna la banca si cu ibanul persoanei căreia vrei sa i transferi banii, si o fata de la ghiseu te va ajuta îi dai suma de bani si ibanul persoanei si ea pe loc face transferul bancar si persoana in cîteva ore maxim a doua zi primeste banii, dar luni cand se deschid băncile azi si maine sunt inchise.

| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: da

| Vântulalb a răspuns:

Da, in principiu, se poate.
Depui ca persoana fizica, in numerar, in contul...