| Nataliaaaaaa10 a întrebat:

Se poate transfera(sa se schimbe in acte) o masina de 5000 kg sa fie trecuta la 3500 kg?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este imposibil asa ceva. Ar inseamna sa faci FALS in acte oficiale si ata este caz de puscarie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur ca da, doar ca se cheama fals si e caz penal. Altfel, vezi ce bucati tai din ea, ii faci omologarea la RAR, apoi poti sa o treci la categoria de greutate inferioara.

| Bizon95 a răspuns:

Te duci la RAR
folosesti FORTA sa tii masina mai usoara si sa nu se prinda nimeni
si te-ai scos
dar dupa aia Jedi sau nu, daca se prinde cineva tot fals in acte publice e!

| stefan1993ful a răspuns:

Da.dacă reduci la greutatea dorită.