| anonim_4396 a întrebat:

Se poate trimite un colet postal cu ramburs fara ca numele/adresa mea sa fie vazuta de cel care ridica+plateste coletul? Mai exact. trimit un colet/plic prin posta romana/curier rapid. Coletul este cu ramburs (astept sa mi-se intoarca o suma de bani inapoi), dar nu vreau ca pe plic/colet sau in eventualele tichete pe care le primeste cel care ridica coletul, sa apara numele + adresa mea. Este posibil? Am ridicat un colet de la Fan Courier, singurele date ale expeditorului erau orasul si un nume fictiv de firma. Cum se poate face asa ceva? La ce firme de curierat este posibil asa ceva? Se poate si la posta romana?

8 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Tu vrei sa-i trimiti cuiva vreo bomba?hee hee

| arrriadna a răspuns:

Salut. Poti inchiria de la Posta o casuta postala si sa dai datele ei atunci cand trimiti ceva in sistem ramburs. Nu stiu preturile, intra si tu pe site-ul postei romane...

| Bucatarul.com a răspuns:

Pachetele prin ramburs in caz ca nu sunt ridicate trebuie sa revina la proprietar. Nu se poate nici cu un nume "fictiv" de firma, trebuie sa ai firma pentru a trimite un pachet prin ramburs si sa treci acea firma pe colet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci daca am firma, scriu in formulare doar numele firmei? Cum se descurca dupa aia cei de la posta sa gaseasca adresa firmei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vrei sa inseli pe cineva si sa vinzi falsuri.

| TheLoveDoctor a răspuns:

Nu se poate. Doar daca ai firma stiu ca poti face asa ceva.parca

| •• a răspuns:

Nu se poate deoare bani trebuie sa-ti vina pe numele tau si nu il poti ascunde