| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare legata de facutul banilor pe internet, chiar e posibil? Sa faci sume chiar ok pe internet, făcand ceva sau jucându-te si daca da, care sunt?

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sincer toată treaba cu făcutul banilor pe internet ca persoana care nu face reclame pentru produse ( care nu este cunoscut și urmărit de destul de mulți oameni ), mi se pare cam greu.
Dacă era pe bune treaba cu făcutul banilor prin jocuri, acum toată lumea nu se mai plangea de preturile scumpe și eram cu toții fericiți și lipsiți de griji și poate nu cautam disperați joburi ( ca la ce ne mai trebuiesc? Dacă facem banii doar dând un click).
Sau mai vin persoanele care spre ex: pe aplicatii gen tik tok unde cerseala pe live uri este la originea zilei.
Dacă ai vrea sa faci bani din internet, probabil ar trebui sa te ocupi :
- promovarea anumitor produse, reclame.
- scris bloguri, articole.
- începând sa postezi anumit tip de conținut care sa atragă lumea etc ( dar nu îți sugerez sa treci la acest pas, pentru ca trebuie sa îți asumi și lucrurile urate : perioada de hate și da, nici sa te expui atât de mult dând informații prea personale despre viata ta).

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru Alexia999997777777777777):

Da stiu ce zici, asa e mersii prefer munca normala

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Cel mai sigur asa, o zi frumoasa!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Facind ceva, da. Dar chestii de genul procesare foto, editare de continut, programare, virtual assistance, de-astea. Ideea e ca spre deosebire de "munca normala" vezi o corelatie mult mai strinsa intre efort si cistiguri...

| Kornuletz540 a răspuns:

Da se poate, dar depinde mult de ce sume vrei să câștigi și din ce vrei să le faci, spre exemplu se pot face câștiguri din vânzări de obiecte și lucruri pe OLX sau din minare de Bitcoin/Etherium. Mai sunt și altele, dar pe moment doar pe acestea le am în cap.