| NonZarek a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce as putea face?

Am gasit pe olx o oferta cu un telefon, am vorbit cu propritarul si a spus sa ii trimit bani si el imi va trimite telefonul.
A 2 zi a ajuns curierul cu asa zisul telefon, dupa ce a plecat am deschis sa vad telefonul si surpriza, era un telefon vechi si nicidecum care l am vazut
Ce as putea face? I am dat banii in jur de 800 lei, cum as putea sa ii recuperez?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai putut sa faci asa ceva? loooool
sa dai banii inainte pe olx?
acum singurul lucru pe care il poti face e o reclamatie la politie.

| dannyel86 a răspuns:

Banii se dau numai la primirea coletului (ramburs)! Se poate cere verificarea pe loc!
Nu mai accepta plati anticipate! E un risc mult prea mare!
Cu siguranta persoana si-a sters contul si si-a aruncat cartela prepay.
Incearca, totusi, sa dai datele la Politie (telefon, date expeditie colet), in speranta ca il va descoperi pe cel care a savarsit infractiunea de inselaciune. Probabil nu esti singura lui victima.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Doar cu reclamatie la Politie.
Pe viitor, ceri sa-ti trimita obiectul cu plata ramburs (la primirea coletului).