| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi,va rog un site unde gasesc logo-uri profesioniste.
Multumesc!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare firma /site are logoul propriu, facut profesionist. Este sigla firmei, atasat numelui si este unicat.
Exemple: Mc Donalds, Facebook, Yahoo etc.

Dar fiecare logo ai acestor firme este inregistrat ca semn de marca, adica inseamna insusi firma.
Daca cineva le foloseste fara acordul proprietarului, este cum s-ar copia o lucrare scrisa sau de multimedia, eventual ca si cum ai fura patentul unui produs.

Daca vrei sa faci un logo pentru firma ta, acela va trebui sa fie unicat la randul lui, ca si numele firmei.

| xXVranceaXx a răspuns:

Pe www.freelogoservices.com, este un site de incredere. Free and no money!

| xXVranceaXx a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Am gresit siteul: www.freelogoservices.com

| CuriousStuff a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Are "free" doar in nume:
"If you like your logo design, pay only €39.95 for the files"
Logoul trebuie facut in functie de numele firmei/proiectului etc si de domeniu. Nu o sa gasesti ceva care sa se potriveasca perfect. Cauta pe cineva care sa stie putin photoshop si zi-i sa-ti faca un logo si pentru ce iti trebuie.

| NellyYelena a răspuns:

Eu folosesc https://www.logaster.com/ro/ care e destul de simplu su comod. Sint si optiuni free si optiuni cu plata insa nu foarte scumpe