| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat costa o franciza Coca-Cola? Daca se poate in Romania, Spania si Franta. Multumesc!

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Coca-cola are Licenta si nu Franciza, si e pentru productie.

In Romania deja este, si mai mult ca sigur si in Spania si Franta.

In general datele cotractuale sunt confidentiale, oricum licentatul plateste o anumita suma sau un comison furnizorului stabilita de ei prin cotractul de licenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cite stiu Coca-Cola nu are decit franciza industriala, adica pentru productie. Asta inseamna sa aveti o fabrica la standardele lor. Asa ca nu cred ca este cazul la dvs. Pretul francizei industriale nu este ' stas" depinde de la caz la caz.
In tot cazul nu vad la ce v-ar putea folosi atita timp cit ei sint peste tot! ( adolf )