| Shadowcrown a întrebat:

Stie cineva cu ce se ocupa mai exact un agent de vanzari? Este necesar sa cunosti matematica la nivel avansat? Multumesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa faci cat mai multe contracte /vanzari de produse.
Trebuie sa stii aritmetica pentru caserie si regula de trei simplu pentru calcularea facturilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Un agent de vanzari este un VANZATOR!
Se cheama mai pompos "agent", dar munca este a unui vanzator!
Se cere matematica incepatori, unde trebuie sa stii sa faci niste adunari si scaderi simple.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce ar avea nevoie de matematica avansata un agent de vânzări

| Shadowcrown explică:

Dar am uitat sa mentionez ca eu o sa fiu la un call center si sun clientii firmei enel.

| TheoCN87 a răspuns:

Mai degrabă cunoștințe de marketing! Un agent de vânzări vine și ia comanda, și caută sa convingă alți clienți sa ii aprovizioneze.

| Shadowcrown explică (pentru TheoCN87):

Da, dar despre matematica? Asta ma sperie.