| icuenvme a întrebat:

Stie cineva unde pot plati acea taxa de salubrizare/salubritate pentru sectorul 2?
Vreau sa platesc daca se poate online si imi trebuie adresa, ca sa nu ma mai duc acolo la gara de est sa stau la cozi sau sa fac drum degeaba din n motive.

Am cont la impozitelocale2.ro dar nu vad nicio optiune pentru plata de salubrizare si/sau cat costa.

2 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

îți faci cont pe ghișeul cu datele tale personale și când plătești, vei pune datele necesare asupra plății.

| icuenvme explică:

Am aflat de la cineva care lucreaza in sistem cum ca aceasta taxa este ilegala, e atacata hotararea si oricum ar intra in viguare tocmai in aprilie.
Am gasit insa intre timp ca pot plati la ghiseul.ro (trebuie sa introduci CNP-ul si te detecteaza automat ce ai de plata). Cum proprietatea nu este a mea, mi-a dedectat ca pot sa platesc doar impozitul la masina... deci cred ca trebuie sa pun CNP-ul tatalui meu.

la ghiseul.ro de exemplu la sectorul 4, am gasit fix rubrica taxa salubrizare insa la sectorul 2 nu am gasit...

Revin cu alte info cand o sa am. Pana una alta puteti si voi sa scrieti aici indrumarile/parerile voastre pentru ca nu sunt singura persoana cu aceasta intrebare si ne putem ajuta reciproc.