| Florentina_Camelia_1962 a întrebat:

Stie cineva vreo banca care nu are legatura cu biroul de credit, vreau sa fac un imprumut si nu pot pentru ca sint in biroul de credit si am citit pe net ca sunt citeva banci cre nu au legatura BC dar nu le sun numele nu stiu care este motivul.
EXCLUS PROVIDENT!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu cred ca este vreo banca de la noi care sa nu raporteze la Biroul de Credit si sa nu faca verificari. Stiu ca BC are clienti 36 de banci si IFN.

| pietrean a răspuns:

Nu stiu despre ce banci ai citit tu, ca nu au legatura cu biroul de credite.Care banca, ai crede tu, ca nu-si ia minimele precautii, ca sa nu i se dea teapa?
Odata si odata, tot ai sa platesti!

| Florentina_Camelia_1962 explică (pentru pietrean):

Cauta si tu pe net si ai vezi ca sunt banci care nu au acord cu BC dar nu li se divulga numele, in printa datoriei nu-ti face probleme am platit-o!

| pietrean a răspuns (pentru Florentina_Camelia_1962):

Numele celor 5 banci, care nu colaboreaza cu Biroul de Credite(din cele 41, restul de 31, colaboreaza), nu este facut public si este posibil sa nu lucreze cu persoane fizice, doar cu clienti companii.Asta ar fi motivul:ca sa nu ia teapa!

| AlexandraAlexa2014 a răspuns:

Toate au legatura insa unele sunt mai pasuitoare. Vezi aici http://biroucredit.ro/ despre ce este vorba (solutii si detalii despre restantele tale)

Bafta!