| Goldenbulle7 a întrebat:

Stiti cumva ce salarii dau cei de la Hartl, ca sofer incepator? Ce firme mai cunoasteti care angajeaza soferi pe comunitate si ce salarii ofera? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

1800 - 1900€ mai e Hessers in Cluj, Duvenbeck in Brasov, Vectra in Brasov dar tot asa slab la bani 2000€ si ultima firma vrea 5 ani sa ai experienta (sariti de pe fix aia). Nu te du la waberers au 50€ pe zi salariul destul de slab. Firmele din Romania umbla cu smecherii nu sant serioase. Ideal e sa pleci intr-o tara straina cu contract strain si sa mergi national fara sa iesi din tara respectiva, e greu pe comunitate dar pentru o perioada de cativa ani merge cat rezisti.

| Goldenbulle7 explică (pentru mgtow):

Cam atat ofera si cei de la Hartl? Nu stiti ceva de cei de la J Carrion?

| mgtow a răspuns (pentru Goldenbulle7):

Am auzit ca merg ilegal cu 2 carduri soferii. Merg mult in echipaj de fel, multi romani pe acolo evita firmele unde sant romani, cauta una straina de fel