| motorsportskr a întrebat:

Stiti un amanet de incredere? Am nevoie sa amanetez ceva, nu sa vand de tot, sa fie in regula si sa am siguranta ca dupa un timp voi putea lua inapoi bunul respectiv.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de tine daca iti poti lua inapoi marfa. De-aia este amanet. Daca nu dai banii inapoi la timp, adio marfa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lucrul amanetat nu depinde de amanet sa il i ei inapoi, ci de tine, cît de repede sau de tarziu dai banii, ca ei pun penalizări pe zi, multi au pierdut lucruri de valoare in amanet din cauza dobînzilor excesiv de mari percepute de casele de amanet, si nu au putut plătii la timp.

| Donsavas a răspuns:

Se face un contract. Tu si amanetistul stabiliti de la bun început ce si cum. Toti sunt "de incredere" da tot de tine trebuie sa plătești pentru a ti lua bunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești din Brașov atunci Amanati IFN SRL. Mai exact locația este pe str. Saturn nr 32 incinta Orizont 3000. Nu fac reclamă, doar recomand. Am dat la acest amanet bunuri, apoi am luat, dat din nou și nu s-a întâmplat nimic. Comisioanelor sunt mici, chiar foarte mici. Sunt serioși din toate pct de vedere. În altă parte când am fost să dau la amanet cică "păi nu avem bani momentan". Și pentru asta prefer sa folosesc același amanet mereu.