| JIJ a întrebat:

Stiti vreun nume de carte de afaceri? Sa includa parerile unor oameni de afaceri, idei de afaceri sau viata unui om de afaceri de succes, poate sa fie cat de groasa, o carte sa o pot gasi pe net sau la bibliotea.

Răspuns Câştigător
| Andyi a răspuns:

Salut.Eu iti recomand sa citesti cartea (Tata Bogat Tata Sarac)este scrisa de Robert Kiyosaki. eu am citit-o, e o carte care te motiveaza si iti da si idei de afaceri. Cartea o gasesti pe net, chiar si gratis.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sa iti spuna lumea numerele cistigatoare de miine? Toate cartiile de business, si pvestiile, au ceva in comun: exact ingredientul necesar sa ai success. Toti iti spun cum erau inainte de afacere, cum au inceput si citi bani au acuma dar ce lipseste, intotdeauna, este ce s-a intimplat intre "cind au inceput afacerea" si "cind a inceput sa le mearga jucaria." Este ca la fotbal, toti vad pe Duckadam cum degaja si Lacatus cum marca dar nimeni nu mentioneaza pe Petcu sau Majearu care faceau legatura intre dorinta si rezultat deci poti citi cit vrei ce vrei dar nu astepta sa aflii secretul ca nu ti-l spune nimeni pentru ca este ceva ce tine putin de noroc, sau este ceva banal sau ceva extraordinary ce nu poate fi repetat in cazul tau. Eu iti dau formula, tu trebuie sa experimentezi pina il gasesti pe Petcu, ori Majearu: produsul sau serviciul sa aiba cautare, sa fie pe piata la un cost mai scazut decit competitia si la un pret acceptabil din orice unghi este privit adica nici prea prea, nici foarte foarte. Fa asta si nu poti sa nu te umplii de bani, daca ai inteles ca pe linga Duckadam si Lacatus, Petcu sau Majearu trebuiesc platiti regeste.