| litere123 a întrebat:

Stiu ca pentru majoritatea oamenilor aceasta intrebare este banala, insa "Cum te angajezi"?
Cum procedezi ca sa fii angajat? Observ diferite anunturi postate pe geamul unui anumit magazin cu privire la angajare, insa nu stiu cum ar trebui sa actionez. Imi pregatesc un CV si merg sa discut cu patronul magazinului respectiv? Daca nu gasesc patronul, pot discuta cu alte persoane care lucreaza acolo si ma poate redirectiona patronului?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam așa, de la caz la caz.

| DaniTDCI a răspuns:

Depinde de la caz la caz, in ziua de azi iti poti completa CV-ul direct la unitatea comerciala la care vrei sa te angajezi, suni la numarul de telefon afisat si ceri mai multe detalii despre angajare ca de exemplu in ce data sa mergi si ce acte sa duci cu tine.