| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Subventia se ia o data pe an?
SI, cat primesti pe cap de ovina/bocina/porcina?
Bonus:pentru un hectar de pasune/padure cati bani primesti (subventie de la APIA)?
Dau subventie o funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multe animale ca sa primesti subventie.
La 4 vaci de lapte, 25 de oi sau capre, la porci nu stiu. La pamant se da in functie de solul fertil. Nu se poate da subventie pentru pamantul mai putin arabil, deci eu daca am 5 ha in zona stancoasa unde nu se face nimic si e lasat paraga, nu primesc. La fel difera si de zona, pajistile si fanetele la fel. Nu poti afla de undeva anume decat direct de la APIA din zona ta si abia dupa ce se face intabularea adica vin aia de acolo si se uita pe pamantul tau sa vada ce e cu el si ce poate.

2 răspunsuri:
| Alin85 a răspuns:

Din cate stiu o data pe an, sau la cativa ani, si depinde. Pe pământ primești in funcție de zona unde e plasat!