| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Sunt in clasa 12 si am o mare tentatie sa ma las de liceu si sa ma duc in Germania la munca. Veti zice ca sunt prost sa ma las chiar acum de scoala dar traim 3 persoane pe salariul mamei care este de 1400 la care se adauga rata la casa, deci traim eu, sora si mama cu vreo 700 lei pe luna si nu mai stiu ce sa fac ca am 18 ani si nu am 1 leu in buzunar.
Ce as putea sa fac ca sa castig ceva bani de buzunar? Fiindca nu vreau sa ma las de liceu chiar daca ma tenteaza chestia asta dar stiu ca e o prostie

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Esti a XII-a, mai ai putin si termini. Incearca sa cauti ceva part-time in oras.

15 răspunsuri:
| mariusalex2019 a răspuns:

Incearca sa te angajezi part-time la un supermarket dupa ce termin liceul poti merge in Germania care te asigur nu o sa fie usor acolo. 1Incearca alta tara in afara de Germania nemtii te muncesc pe rupte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai rabdare pana termini alea 12 clase si dupa poti pleca in strainatate. E pacat sa te lasi cand mai ai asa putin si il termini.

| ancaval a răspuns:

Termină liceul, apoi pleacă dincolo.
E grea străinătatea, dar dacă vrei să faci bani, mai trebuie să și suporți.

| mariusalex2019 a răspuns:

Daca vrei sa pleci in strainatate si vrei sa faci banii fa cursul de Macelar tata castiga lejer la porc 2.500 de euro iar la vita si oaie se ia 3000 de euro.

| Ella1121 a răspuns:

Părerea mea e că poți căuta joburi prin oraș sau prin apropiere. La mine in oras sunt mereu locuri de munca pentru cei fara experienta. Fratele meu voia sa faca la fel, dar a găsit un pot de spalat vase la o pizzerie.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Ella1121):

Din ce oraș ești?

| Ella1121 a răspuns (pentru alexalx1234):

Asta nu pot spunehappy dar nu e singurul oras in care găsești. Poti cauta pe net joburi in zona ta. E ușor dacă încerci

| zilog a răspuns:

Ia mergi tu frumușel chiar la forțele de muncă că sunt acolo job-uri căcălău măria ta!

mergi la o pizzarie
eu lucrez de la 16 ani
am inceput cu reparatii televizoare

TU DACĂ AI FĂCUT UN LICEU AR TREBUI SĂ ȘTII O MESERIE!
ce meserie ai învățat mergi si pune in practica
de ce ai facut liceul daca nu ai invatat sa dai cu jmirghel si cu apa sa pregatesti masini pentru vopsit

ce va invata aia la liceu?

| Anonimulantisocial17 explică (pentru zilog):

Am gasit dar cu program de dimineata la supermarchet si in 3 schimbri la fabrica de cablaje Eun orasel mei mic nu cateva blocuri nu e Timisoara sau Bucuresti dar mai continui sa caut

| gaby24 a răspuns:

Sunt oportunitati sa ai un venit Pasiv zilnic pe pc adica cam 50 60 de ron zilnic, fara multa munca!

| Anonimulantisocial17 explică (pentru gaby24):

Cum?

| alexalx1234 a răspuns (pentru gaby24):

Care sunt acele oportunitati?

| johnnny123 a răspuns:

Si in Germania crezi ca ploua cu bani? O sa muncesti pana la epuizare in niste conditii nasoale si dupa toate cheltuielile o sa ramai cu 300 de euro pe luna.

Iar fara liceu terminat, iti sabotezi si sansele de a face ceva mai tarziu in viata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai e puțin cu un leu în buzunar, termini liceul și o să ai mai mulți.

| gaby24 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Chestionare,MlM, Afiliat, iti voi da un link ce il stiu dar n-am scos nici eu pana acu, HTTPS://ASKNEWS18.COM/P48231