| anonim_4396 a întrebat:

Tatal meu are o rata la banca in franci elvetieni echivalentul 1300 lei. Daca plateste numai 500 lei pe luna sau daca nu plateste deloc ce ii pot face? Este un credit de nevoi personale.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate declara intreg creditul restant si sa-l execute silit, prin poprire pe salariu sau vanzarea unor bunuri mobile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca se accepta jumatati de plata, depinde de contract.

daca nu plateste va fi dat in judecata si se va pune sechestru pe bunurile personale, pe contul cu salariu daca il are la aceeasi banca

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Un lucru sa stii: bacile niciodata nu pierd, nu lasa nimic, il va lasa asa si dupa ceva timp vor veni sa-si recupereze banii, si va lua lucruri in schimb, daca e o suma mai mare poate lua si casa.
de platit asa cum spui se poate doar daca, cazi la o intelegere cu ei

| conydraga a răspuns:

Mentionez ca este un credit fara lpoteca