| anonim_4396 a întrebat:

Te poți angaja la o banca de exemplu fără facultatea de finanțe bănci? Am văzut multe persoane care au succes și lucrează in domenii diferite fata de diplomele pe care le au.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cerintele postului pe care vrei sa te angajezi, unele posturi cer doar liceul, eventual cel economic, altele pot cere studii superioare.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Depinde pe ce post te angajezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Trebuie doar să ai studii economice, nu neapărat facultatea de finante banci.