| Laurentiujr a întrebat:

Știe cineva care este diferența între un loc de muncă la stat și unul privat?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La privat trebuie sa fii performant...

| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: la stat iți iei banii și "bătând-o in cap" - dincolo, NU

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Foarte multe. Salarizare, siguranța locului de muncă, posibiltatea de evoluție în carieră, satisfacția muncii.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In primul stai, in al doilea mai si muncesti ca jegosii din primul sa aiba de unde incasa salarii pe care in proportie de cel putin 80% NU LE MERITA!

| Catrice a răspuns:

In principiu, salariul.
Poți munci puțin pe bani multi daca ai noroc, da' poți munci mult pe minimul pe economie.

| Frank51 a răspuns:

Nu-s diferențe notabile.

| Werrich a răspuns:

Programul: la patron e program fix, de luni pana vineri iesi la aceeasi ora de la munca, la stat ai program diferit, Luni-Joi pana la orele 16 si vinerea iesi la ora 13.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stat intri mai degraba cu pile decat cu cunostinte.
Cazurile se cunosc, sunt multe si o sa dau doar un exemplu, angajarea chelneritei pe post de inginer la Apele Romane Mures, avea 5 ani de master totusi...la Master Club cum zice ea.
Alta diferenta poate fi ritmul de crestere salarial mai mare la stat decat la privat.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

-Stiti care e formula debitului doamna?
- Da!
-Care e formula debitului?
-Pai care e?
laughing laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Da, iar dupa s-a plans ca asta e hartuire la adresa ei.