| tup3u a întrebat:

Știe cineva ce este un credit de refinanțare?

Răspuns Câştigător
| yonutu555 a răspuns:

E bun in cazul in care nu iti mai ajung bani de zi cu zi si ai vrea sa iti micsorezi rata si eventual sa iti mai dea si tie ceva de cheltuit, dar chestia e ca daca tu ai platit 3 ani la un credit de 5 ani si ai mai avea 2 ani, ei iti refinanteaza suma ramasa dar iti creste iar perioda la 3 4 5 ani cati vrei tu ca sa iti fie mai usor, deci in final tot tu iesi in dezavantaj pentru ca tu platesti dobanda lunara anuala plus comisioane de administrare cont, deci e in interesul bancilor sa te tenteze ca sa poata trage cat mai multa dobanda de la tine

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un credit cu care platesti alt credit

| sierra1 a răspuns:

Un petec la o gaură gata peticită anterior

| Wr3nch a răspuns:

Un credit pe care il sa platesti alt credit. De obicei dobanda e mai mica ca la primul si iti ramane o diferenta de spart pe altceva.