| raul230 a întrebat:

Știe cineva un număr de telefon la un avocat roman in Marea Britanie, încerc sa îmi iau taxele înapoi dacă se poate sa ma ajutați și pe mine.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe 25 iunie anul trecut erai la scoala. Ce taxe vrei?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai cauta avocat roman in UK, ca nu poate sa te ajute nimeni.
Facultatea de drept facuta in Romania este valabila DOAR in Romania.
Legile tarii sunt total diferite, iar DREPTUL este unica facultate care nu poate fii profesata in alta tara din lume, decat in cea unde a fost facuta facultatea.
Cauta un avocat englez, daca ai nevoie de asa ceva, desii, pentru taxe nu ai nevoie de avocati, ci de un agent de taxe autorizat (Chartered accountant), care sa-ti faca taxele, sa le depuna la UK Tax office, ca sa-ti primeasca inapoi surplusul platit.
Totul este foarte simplu si foarte usor, daca mergi la o firma de TAXE si ii predai acelui agent, toate documentele, ca sa-ti calculeze taxele. Ei au aceasta autoritate si putere, sa te rezolve in cateva zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg totusi despre ce taxe vorbesti, fiindca tu in noiembrie 2019 erai inca neangajat si iti cautai de lucru in UK.
Asadar, despre ce taxe vorbesti?

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Taxe de „jmecher".

| FreddieM a răspuns:

Uite unul pentru tine, dar daca-mi spui si orasul unde esti as gasi unul mai aproape.
https://moscovici.co.uk/en/home-2/
Trimiti email cu problema de rezolvat si apoi va auziti la telefon. Foarte disponibila si priceputa doamna avocat.

| FreddieM a răspuns:

Dar cred ca mai degraba ti-ar fi util un contabil (accountant) pentru tipul asta de problema.
Nu doar avocatii romani ci si contabilii pot profesa in UK fara probleme.